Στο
στάδιο «Έλενας Βενιζέλου» στα Χανιά, η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης με την
συνεργασία των σωματείων των Χανίων ΓΣ. Ελ. Βενιζέλος και Α Ο Κύδων, διοργάνωσε τους αγώνες της Δυτικής Κρήτης το Σάββατο (8/3).
Ξεχώρισαν με τις επιδόσεις τους ο Ανδρέας Αναστασόπουλος (foto) του
Πανελληνίου στην σφαιροβολία με 20.19μ, ο Σπύρος Αραμπατζής (ΕΑΡ) στην δισκοβολία με 57.02μ και στα
100μ ο Μανόλης Κουτσουκλάκης (Κύδων) με 10.57. Οι βολές του Αναστασόπουλου που πέτυχε την 2η καλύτερη επίδοση όλων των εποχών στην Ελλάδα μετά το Πανελλήνιο Ρεκόρ 20.74μ του Δημήτρη Κουτσούκη ήταν (19.35 - Α- Α - Α- Α - 20.19)
Οι νικητές των αγωνισμάτων και οι καλύτερες επιδόσεις ήταν:
Μήκος ΠΚΑ΄:
Βαλσαμάκη Μαρία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 4.65
Δισκοβολία
Ανδρών : Αραμπατζής Σπύρος (ΕΑΡ) 57.02, Κίτος Σταύρος (ΓΕΗ) 46.02
Σφαίρα Εφήβων
: Μουντάκης Γιάννης (Ελ.Βενιζέλος) 13.88,
Δισκοβολία
Εφήβων : Μουντάκης Γιάννης (Ελ.Βενιζέλος) 46.50
Σφαιροβολία
Ανδρών : Αναστασόπουλος Ανδρέας (ΠΓΣ) 20.19, Μιχαήλ Μανόλης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 13.97
300μ ΠΠΑ΄:
Κοντζεδάκης Δημήτρης (Κύδων) 38.69
300μ ΠΚΑ΄:
Καποκάκη Παναγιώτα (ΑΟ Κύδων) 48.05
400μ Ανδρών
: Μανωλεδάκης Ιωάννης (ΑΟ Κύδων) 53.88
800μ Ανδρών
: Δουρουντάκης Μανούσος (ΕΑΡ) 2.21.12
800μ
Γυναικών : Πετρουλάκη Κωνσταντίνα (ΕΑΡ) 2.32.59
2000μ ΠΚΑ΄:
Νικολακάκη Αννα (ΕΑΡ) 7.28.0, Καστελιανού Ειρήνη (ΕΑΡ) 7.29.0
Σφύρα
Γυναικών : Ζάμπρα Σοφία (Παγκρήτιος ΓΣ) 47.26, Σταυρίδη Εμμανουέλλα (Κύδων) 37.24
Σφύρα ΠΠΑ΄:
Σφιγκάκης Τηλέμαχος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 52.55
Σφύρα ΠΚΑ΄:
Ντουντουλάκης Φρόσω (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 47.40
Σφύρα Ανδρών
: Μαρντανάι Άρντιτ (Κύδων) 50.75
Σφύρα Παίδων
: Νικολιδάκης Νίκος (ΓΕΗ) 58.37, Φυλλαδιτάκης Νεκτάριος (Ελ.Βενιζέλος) 58.16
600μ ΠΚΑ¨:
Πετρουλάκη Κωνσταντίνα (ΕΑΡ) 1.44.0, Ριτζάκη Μαρία (ΕΑΡ) 1.44.2
Δίσκος ΠΠΑ΄:
Μεγκλέμπεη Ιβάν (Κύδων) 39.02
Μήκος ΠΠΑ¨:
Αποστολίδης Γιώργος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 6.23
Μήκος Ανδρών
: Μιχαλέλης Δημήτρης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 7.06, Λέων Κώστας (ΓΕΗ) 6.65
150μ ΠΚΑ¨:
Τζουγκαράκη Δέσποινα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 20.33
1500μ Ανδρών
: Τζουρμπάκης Μιχάλης (ΟΚΑ Αρκάδι) 4.16.0
150μ ΠΠΑ΄:
Παπαδάκης Γιώργος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 18.71
Ύψος
Γυναικών : Μανουσακάκη Ειρήνη (Γς Ελ.Βενιζέλος) 1.60, Μπούση Μαρία (Κύδων) 1.55
200μ Ανδρών
: Δρυγιαννάκης Ανδρέας (ΕΑΡ) 23.73
200μ
Γυναικών : Βενετάκη Ευαγγελία (ΟΚΑ Αρκάδι) 28.15
Δίσκος
Γυναικών : Αποστολάκη Αναστασία (ΓΕΗ) 44.95
Δίσκος ΠΚΑ¨:
Αναστασάκη Αμαλία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος)28.50
1000μ ΠΠΑ΄: Μπαγουράκης
Ιωάννης (ΟΚΑ Αρκάδι) 3.32.32
1000μ ΠΚΑ¨:
Κοτζαμπουζούκη Ελένη (ΟΚΑ Αρκάδι) 3.34.69
3000μ
Γυναικών : Σκουλά Αλεξάνδρα (Κύδων) 11.58.43
3000μ Ανδρών
: Καρμπίδης Διονύσης (Κύδων) 10.04.02
80μ ΠΚΑ¨:
Τζουγκαράκη Δέσποινα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 10.80
80μ ΠΠΑ¨:
Κοντζεδάκης Δημήτρης (Κύδων) 9.73
Τριπλούν
Γυναικών : Κουριδάκη Χριστίνα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 11.20
600μ ΠΠΑ¨:
Λαβούτας Πέτρος (Κύδων) 1.42.40
Ακόντιο
Γυναικών : Πιτσουλάκη Ιωάννα (Κύδων) 32.10
Ακόντιο
ΠΚΑ¨: Γκογκολάκη Μαρία (Κύδων) 27.02
Σφαίρα ΠΚΑ¨:
Αναστασάκη Αμαλία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 10.60
Σφαίρα
Γυναικών : Κουριδάκη Ασπασία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 11.47
Ύψος Ανδρών
: Μανουσέλης Νίκος-Γιώργος (Ελ.Βενιζέλος) 1.95, Ανδρουλιδάκης Μανόλης (ΓΣ.Ελ.Βενιζέλος)
1.90
3000μ Βάδην
ΠΚΑ΄: Σταυριδάκη Καλλιόπη (ΟΚΑ Αρκάδι) 17.26.8
5000μ βάδην
παίδων : Αλεξάκης Εθστράτιος (ΟΚΑ Αρκάδι) 28.12.6
100μ εμπόδια
Κορασίδων : Δρακακάκη Βασιλική (Κύδων) 17.44
100μ Γυναικών(+1,1)
: Μπιρουράκη Αγγελική (Κύδων) 12.82, Αλεξανδράκη Μαρία (Κύδων) 13.51
100μ Ανδρών
(+1.3) : Κουτσουκλάκης Εμμανουήλ (Κύδων) 10.57, Κουτσουκλάκης Κώστας (Κύδων) 10.96, Σαριδάκης Ορέστης (Κύδων) 11.62
Ακόντιο
ΠΠΑ΄: Βόλτσης Ευάγγελος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 59.18
Ακόντιο
Ανδρών : Λιτσεκίδης Κώστας (Κύδων) 45.80
Ακόντιο
Παίδων : Κοκκινάκης Γιώργος (Ελ.Βειζέλος) 45.07
Μήκος
Γυναικών : Σιουμάλα Νεφέλη (Κύδων) 5.50
Δίσκος
Παίδων : Φωτιάδης Ιωάννης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 43.30
Σφαιροβολία Παίδων : Φωτιάδης Ιωάννης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 14.31
Σφαιροβολία ΠΠΑ΄: Ανδρουλάκης Πάρης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 11.84
Κατεβάστε εδώ τα πλήρη αποτελέσματα σε αρχείο Excel Αποτελέσματα 52.00 Kb
Δείτε και λίγες φωτογραφίες από τους αγώνες εδώ
|